Přeskočit na obsah Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Novinky

30. 8. 2019 Nová limitka fotoalb je na světě!

Aby se nejoblíbenější vzpomínky nepropadly do hlubin digitálního světa, utřiďte si je v papírovém fotoalbu. Ta naše s tradiční harmonikou a japonským zapínáním na knoflík se teď navíc dočkala čerstvých přírůstků v nové limitované edici!

19. 8. 2019 Inventura 23. - 24. 8.

Milí zákazníci, v pátek 23. a v sobotu 24. srpna budeme mít kvůli inventuře zavřeno v obchodě i na eshopu. Obchod otevře opět v pondělí, eshopové objednávky došlé po 22. srpnu vyřídíme v pondělí 26. 8. Omlouváme se za vzniklé komplikace, nás to taky nebaví, ale spočítat a hlásit se to bohužel musí :(

 

4. 7. 2019 Papír je příběh

U příležitosti 10 výročí vzniku papelote zveřejňujeme úvodní stať Papír je příběh z diplomové práce grafické designérky Kateřiny Šachové, jejíž sny o novém papírnictví se tu proměnily ve skutečnost. Přečtěte si, jak to tenkrát bylo...

2. 7. 2019 Upcyklované letní novinky

Paleta sešitů A4 a kapesních zápisníků se na léto rozrostla o pestrou škálu nových barev. Využili jsme na ni archy krásného materiálu zbývajícího po výrobě našich produktů a zakázek na míru, který tak upcyklací dostal svoji druhou šanci. A vy se můžete těšit na zápisníky pestré jako letní zážitky, které už pomalu vystupují z oparu prvních prázdninových dní.

2. 7. 2019 Pražské Qaudriennale pokračuje v papelote

V papelote obchodě právě zakotvila trojice produktů, které jsme v rámci partnerské spolupráce navrhli pro Pražské Quadriennale. Takže kdo to nestihl na festivalu, může u nás v klidu vybírat ještě celé léto. Na výběr je vlastní mix sady sešitů, hravé pexeso či interaktivní vystřihovánka masky.

 

17. 6. 2019 Hledáme manažera marketingu!

**Inzerát je již neaktuální, hledání je u konce! Děkujeme za zájem!**

Máte slabost pro hmatatelný svět mimo sítě, kterou ale umíte prodat i online? Víte si rady s tvorbou kampaní a propagaci výrobků i hodnot společnosti zvládáte levou zadní? Máte kreativního ducha, ale je vám vlastní i jistá dávka organizace?

My oplýváme láskou k papíru, kreativitě i naší planetě a do našeho týmu hledáme někoho, kdo nám ji pomůže předávat dál!

Máte slabost pro hmatatelný svět mimo sítě, kterou ale umíte prodat i online? Víte si rady s tvorbou kampaní, a propagaci výrobků i hodnot společnosti zvládáte levou zadní? Máte kreativního ducha, ale je vám vlastní i jistá dávka organizace?
My oplýváme láskou k papíru, kreativitě i naší planetě a do našeho týmu hledáme někoho, kdo nám ji pomůže předávat dál

14. 6. 2019 Rozhovor s Kateřinou Šachovou

Symbolicky 10 let poté, co grafická designérka Kateřina Šachová obhájila na pražské UMPRUM svoji diplomovou práci - koncept nového papírnictví papelote, přichází diplomantka Zuzana Ptáčková s prací na téma zmapování nových papírnictví v Čechách, coby speciálního segmentu designu. Obraz skládá pomocí rozhovorů se zakladateli, v nichž se zaměřuje na studium na uměleckých školách, začátky podnikání, inspirace a tvůrčí motivace...

 

 

13. 6. 2019 Otevřené papelote - poklady z archivu

V rámci akcí k našemu 10. výročí se 25. 6. symbolicky otevřou dveře papelote archivu plného nejrůznějších materiálů, maket, pokusů či tisků z nejranějšího období. Průvodkyní vám tu bude zakladatelka papelote, grafická designérka Kateřina Šachová.

 

12. 6. 2019 10 let života

16. června to bude přesně 10 let, co Kateřina Šachová obhájila na UMPRUM svoji diplomovou práci a s ní i celé papelote. Koncept nového českého papírnictví totiž vznikl jako diplomový projekt grafické designérky, která si dala za cíl oživit zapomenutou krásu papíru a papírnictví vůbec a poukázat na důležitost role papíru v naší historii, kultuře, ale i současnosti...

 

 

11. 6. 2019 Vytvořme společně zeď přání

Papelote slaví deset let života – ohlížíme se zpět, bilancujeme, zjišťujeme, kde jsme dnes... Ale především – letíme dál!

A kam bychom chtěli doletět? Jaký je náš sen? Naše přání? Co přejeme každý sám sobě? Co přejeme našim blízkým, naší zemi, dalším generacím? Co přejeme planetě?

Pojďme to zkusit společně – zastavte se s námi, přidejte svůj vzkaz! Vytvořme spolu zeď přání vyslaných do budoucnosti!

 

10. 6. 2019 Papelote pro Pražské Quadriennale

Papelote je partnerem právě probíhajícího Pražského Quadriennale – festivalu divadla a scénografie, což, jak doufáme, pozná každý, kdo se na akci vypraví :) Stanoviště s upomínkovými předměty mu totiž nabídne hned 3 produkty navržené PQ zcela na míru. 

24. 5. 2019 Papelote upcycled

Předletí je u nás už tradičně spojeno s návratem limitované kolekce papelote upcycled, která dává druhou šanci neprodaným diářům. Aby jejich kvalitní materiál nepřišel nazmar, dopřáli jsme mu transformaci - hebký papír kalendárií se proměnil v jednostranné trhací bločky a desky dostaly novou náplň, která z nich dělá limitovanou edici zápisníků. Většina materiálu tím zůstala zachována a může sloužit dál.

 

18. 4. 2019 Jak vzniká fotoalbum

K tomu, aby před vámi leželo fotoalbum připravené na vaše zážitky, vede dlouhá cesta plná mnoha pečlivých kroků. Začínají u našeho návrhu, pokračují přípravou materiálu v michelské tiskárně Tomos a o zbytek, tedy precizní ruční výrobu každého kusu se pak postará studio Činčera.

 

12. 4. 2019 Papelote zasedačka

Papelote nemá ve Vojtěšské 9 jen svůj obchod, ale také kanceláře, grafické studio a zasedačku s krásným výhledem na kostel sv. Vojtěcha, kterou stejně jako obchod navrhli A1 architects. Probíhají tu porady, týmové supervize, schůzky s klienty i nerušená práce kolegů, co potřebovali spolu s židlí na chvíli změnit i úhel pohledu. Tak až k nám přijdete řešit svoji zakázku na míru či nějakou jinou spolupráci, budeme to vaření kafe schválně trošku protahovat, abyste se stihli pokochat farní zahrádkou.

29. 3. 2019 Pátý diář pro Slovenskou národní galerii

Se Slovenskou národní galerií spolupracujeme už řadu let. Rok co rok u nás vzniká diář s tématem galerii blízkým, souvisejícím se slovenskou výtvarnou scénou. Tím letošním se staly florální motivy zastoupené ve sbírkách SNG.

8. 3. 2019 Jarní výprodej je v plném proudu!

Tak jako každý rok i letos se nám nashromáždily kousky, které už si vlivem různých okolností nemohou dělat nárok na "první jakost".

A tak opět nazrál čas na jarní výprodej. Pod heslem s chybami, ale s láskou v něm nabízíme širokou škálu výrazně zlevněného zboží, které tak získává šanci na nový život.

 

28. 1. 2019 Ahoj socho!

Na pultě našeho obchodu se právě objevila veřejnému prostoru věnovaná kniha pro děti Ahoj socho, na které naše grafické studio několik dlouhých měsíců spolupracovalo. Ilustrovala Štěpánka Bláhovcová.

 

7. 1. 2019 Přijďte k nám na kávu!

Přelom roku je ten správný čas pro trochu sebereflexe – jenže znáte to, získat potřebný odstup se ne vždy úplně podaří… A tak jsme se rozhodli, že to pojmeme trochu jinak! Rádi bychom k nám pozvali několik z vás a popovídali si s vámi o tom, jak vlastně papelote vnímáte, co u nás máte rádi a co vám naopak schází, a my tak získali možnost se posunout zase o kousek dál…

Jste papíroví nadšenci a naši pravidelní zákazníci? Budeme rádi, když k nám dorazíte a nad šálkem dobré kávy nám předáte svou zpětnou vazbu. Uvítáme především tu kritickou - nebojte se, ustojíme to!

Za odměnu od nás dostanete poukaz na 500 Kč do našeho obchodu.

4. 12. 2018 Vánoční eshop

Je nám to jasné, dárek, co neleží pod stromečkem, trochu přestává být dárkem. Moc se snažíme, aby to nepostihlo ty, které jste vybrali u nás, nicméně cesta k vám taky chvíli trvá... Slibujeme tedy, že balíčky, které objednáte a zaplatíte do 17. 12. včetně, odešleme následující den a svůj běh by tak měly stihnout v limitu. U pozdějších objednávek to však už garantovat nemůžeme. Pro váš i náš klid proto nenechávejte svůj nákup na poslední chvíli.

 

27. 11. 2018 Papelote dílna na Knihexu

8. a 9. prosince proběhne ve Studiu Alta další ročník zimního Knihexu a my na něj kromě stánku chystáme také nedělní upcyklační dílnu, kde si budou moct malí i velcí vytvořit zápisník podle svých představ. V hlavní roli kroužky, cvočky, razítka a kvalitní zbytkový materiál z výroby našich produktů. K novému životu tak budete moci probudit třeba dvoubarevnou lepenku z elegantních professií...

 

 

Strana 1 2 3 412 13 14následujícína konec